Jakie buty będą hitem sezonu wiosna 2020?

mokasynki damskie

Pomimo że na dworze królują niskie temperatury a do cieplejszej pory roku jeszcze dość daleko, wyobraźnia już podsuwa myśl o nowych trendach w modzie wiosennej.

Wiosna to wyjątkowa pora roku – przyroda budzi się do życia, słońce przygrzewa coraz śmielej, a przechodnie wkładają ubrania, które nie spowodują przegrzania się ciała. Zamiast płaszczy zimowych ubierają lżejsze kurtki, a zamiast kozaków – obuwie niskie typu czółenka, półbuty lub mokasyny.

modne buty i torebki

Modowe trendy roku 2020

Co roku, w kręgach mody odnotowuje się różnego rodzaju zawirowania – następuje kontynuacja fasonów i modeli poprzedniego sezonu, powrót do mody sprzed kilku sezonów lub zupełnie nowe kroje i zestawienia, których dotychczas nie brano pod uwagę. Każda z tych koncepcji przyjmowana jest na różne sposoby – jedni są zadowoleni, inni potrzebują więcej czasu na oswojenie się z nowym trendem, a jeszcze inni pozostają wierni swoim ideałom. Tak też jest ze specyficznym obuwiem, a mianowicie – mokasynami.

Mokasyny damskie

Buty mokasyny zalicza się do obuwia wyjątkowo wygodnego, miękkiego oraz pasującego do większości stylizacji. Występują w różnych kolorach, krojach i fasonach, ale mają wspólną cechę, a mianowicie – przedłużenie cholewki w górnej, przedniej części w kształt języka.

Ten fason jest charakterystycznym krojem, będącym cechą indywidualną tego typu obuwia, i, pomimo że występuje w wielu wersjach (sportowej, casualowej lub eleganckiej), mokasynów nie sposób pomylić z inną parą półbutów.

Mokasyny występują w odmianie damskiej i męskiej, z tym że mokasyny damskie mają bardziej ozdobny krój i bywają dekorowane koralikami, klamerkami czy frędzelkami. W zależności od kroju i zastosowanych materiałów, pasują do spódnic, sukienek, spodni i szortów.

Czarne mokasyny dla kobiet

Mokasyny produkowane są w szerokiej gamie barw, od koloru białego po złoty. Najczęściej wybieranymi są czarne mokasyny, z racji tego, że świetnie komponują się z wizytowymi spodniami lub ciemną garsonką. Czarne mokasyny – podobnie jak kolorowe, mogą mieć ozdoby w postaci dżetów lub sprzączek. Tego typu dodatki sprawiają, że mokasyny bardzo zyskują na efekcie wizualnym.

Rekomendowane artykuły