Moda, która powraca – buty kowbojki

Są rzeczy, które czasem wychodzą z mody, ale zawsze powracają. Zwykle co kilka sezonów znowu pojawiają się w propozycjach największych domów mody, a modelki chodzą w nich po wybiegach w Paryżu, Londynie, Nowym Jorku czy Mediolanie. Jedną z takich rzeczy są kowbojki damskie. Moda, która powraca – buty kowbojki. Czy warto je mieć w swojej kolekcji?

Kowbojki – inwestycja na lata

Prawda jest taka, że kowbojki nie są butami, które nosi się codziennie, 7 dni w tygodniu. Są one elementem nieco bardziej ekstrawaganckich, stylizacji. Mało kto zakłada je do pracy – bardziej stosowne są w czasie wolnym, gdy nie obowiązuje nas żaden dress code. Nie będą więc się bardzo szybko zużywać ani ścierać. Przez to posłużą nam przez wiele lat, a może nawet komuś je przekażemy.

Najlepiej będzie kupić buty jak najlepszej jakości – skórzane, solidnie wykonane. Wtedy będziemy mieć pewność, że nie zniszczą się w krótkim czasie. Poza tym, trzeba o nie dbać i używać specjalnych preparatów do skóry. Kowbojki są jednak dość wytrzymałe i nie powinny być bardzo podatne na zniszczenia.

Noszenie kowbojek – poza modą

Pamiętajmy o tym, że rzecz nie musi być aktualnie w magazynach z modą, by móc ją nosić! Jeśli coś lubimy i nam się podoba, jak wygląda, powinniśmy to nosić niezależnie od trendów. Nie trzeba więc wyczekiwać, kiedy buty kowbojki wrócą na wybiegi – można się nimi przecież cieszyć również w innych momentach! Osoby z oryginalnym, ekstrawaganckim stylem z pewnością będą zadowolone z takiego dodatku do swojej garderoby.

Kowbojki raczej nie sprawdzą się w lato, bo będzie nam w nich zdecydowanie za ciepło. W zimie natomiast, jeśli nie będą to buty ocieplane, będzie za zimno. Najlepiej będzie się nosić takie buty, gdy temperatura będzie umiarkowana, czyli głównie wiosną i jesienią – w dni, w które jest około kilkunastu stopni Celsjusza.

Rekomendowane artykuły